Alışveriş Merkezlerinin en başarılı markaları


AYD-Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ve GfK Türkiye işbirliği ile bu yıl üçüncüsü yapılan AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması, 19 Eylül – 3 Ekim 2011 tarihleri arasında 11 ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Trabzon, Gaziantep, Diyarbakır, Denizli ve Konya) yapıldı. Araştırma 2009 yılından beri düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

“AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Marklalar” araştırmasının sonuçlanması ile Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde, 11 kategoride tüketicilerin tercihleriyle belirlenen markalara ödülleri verildi. Araştırma Bilgisayar destekli telefon anketi kullanılarak, 18-55 yaş arasındaki, alışveriş merkezi ziyaretçisi 1.200 kişi ile görüşülerek yapılıyor.

“Elektronik (Üretici Perakende)” kategorisinde birinci marka Arçelik olurken, “Elektronik (Perakende)” kategorisinde Teknosa, “Dekorasyon- Mobilya” kategorisinde Muda Concept, “Kafe” kategorisinde “Kahve Dünyası”, “Restoran” kategorisinde Köfteci Ramiz, “Kişisel Bakım-Kozmetik” kategorisinde Watsons, “Ayakkabı- Çanta” kategorisinde Derimod, “Çocuk” kategorisinde Mothercare, “Spor Giyim” kategorisinde Mavi Jeans, “Erkek Tekstil” kategorisinde Kiğılı, “Kadın Tekstil” kategorisinde de Mango birinci oldu.

Kafe – Kahve Dünyası
Restoran – Köfteci Ramiz
Elektronik (Üretici Perakende) – Arçelik
Elektronik (Perakende) – Teknosa
Dekorasyon- Mobilya – Mudo Concept
Kişisel Bakım-Kozmetik – Watsons
Ayakkabı-Çanta – Derimod
Çocuk – Mothercare
Spor Giyim – Mavi
Erkek Tekstil – Kiğılı
Kadın Tekstil – Mango

1 Yorum : “Alışveriş Merkezlerinin en başarılı markaları”
  1. miay ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir