Artı Çelik Yapı’nın Öyle bir geçer zaman ki evi dikkat çekiyor


Kanal D’de yayınlanan “Öyle bir geçer zaman ki” ve Star’da yayınlanan “Geniş Aile” dizilerinin resmi sponsoru Artı Çelik Yapı 31 Mart – 03 Nisan 2011’de İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan 2. Prefabrik, Çelik ve Endüstriyel Yapı Teknolojileri Fuarı’nda büyük ses getirdi.
Dizi seneryosunda yer alan yangın sahnesi çekimleri için mevcut olan evin aynı mimaride Beykozda bir arazide çelik konstrüksiyondan yeniden inşa edilmesi işini yapan firma Ali Kaptan’ın oturduğu evi 2. Prefabrik, Çelik ve Endüstriyel Yapı Teknolojileri Fuarı’nda satışa çıkardı. Şu ana kadar 22 sipariş alan firmanın evleri büyük ilgi görüyor.

Öyle bir geçer zaman ki dizindeki Ali Kaptan'ın evi

Artı Çelik Yapı endüstriyel sanayi yapılar, soğuk hava depoları hangar yapıları, market yapıları sinema salonları, konferans salonları, fabrika tesisleri, spor tesisleri, antrepo yapıları gibi yapıların projelendirmesi imalat ve montaj, çatı ve cephe kaplama işleri gibi prefabrik ve çelik yapı sektöründe çeşitli hizmetler veriyor.

Hazırlanan evde tarihi dış mimari görseli korunarak, günümüz modern iç mimari tasarımı ve uygulaması yapılıyor. Siparişin verildiği bölgenin coğrafi koşullarına göre statik hesapları yapılarak taşıyıcı sistemi depreme dayanıklı çelik konstrüksiyondan imal ediliyor. 2 kattan oluşan ve mininum 5 1 olarak tasarlanan ev toplam 166 metrekareden başlıyor ve evin kullanım alanı müşterinin talebine göre aynı dış görsel mimariyi koruyarak 300 metrekareye kadar çıkarılabiliyor.

Artı Çelik Yapı firması Genel Müdürü Halil Atalay, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, şunları ifade etti: “İkinci derece tarihi eser niteliği taşıyan evin, depreme karşı dayanıklı halde çelik profillerden inşa edilmesi, kamuoyunun ilgisini çekti. Bu ev ile ilgili konut yaptırmak isteyen, restoran işletmecileri, otel işletmecileri, eğlence mekanları ve ev almak isteyenlerden ciddi teklifler almaya basladık ve bu proje üzerine çalışma kararı aldık. Böylece hem günümüz teknolojisine uygun, depreme dayanıklı bir yapı tasarladık, hem de bu tarihi dokunun, görsel olarak, yarınlara daha uzun zaman miras kalmasına aracı olduk. Şu anda evimizin satış değeri 99 bin lira. Aynı zamanda daha geniş kitlelerin yararlanabilmesi için Prefabrik Fuarına özel yüzde 10 indirim ve 60 aya varan taksit seçenekleri sunuyoruz.”

1 Yorum : “Artı Çelik Yapı’nın Öyle bir geçer zaman ki evi dikkat çekiyor”
  1. cem ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir