Dekoratif dış cephe boya ve sıvaları


Dış cephede karasıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylere ve eski boyalı yüzeylere uygulanabilen dekoratif dış cephe sıvaları bir çok farklı alternatif sunuyor. Ekonomik çözüm arayanlar için su iticiliği kuvvetlendirilmiş klasik düz dış cephe boyaları da farklı renk kombinasyonları ile güzel bir dış cepheye sahip olmanızı sağlayabilir.

Dış cepheleri estetik bir görünümle sararken aynı zamanda rahat nefes almasını da sağlayan yeni dış cephe boya sistemleri binalarınızın ömrünü de uzatıyor. Su bazlı sıva ve boyalar binalarınızın nefes almasını sağlarken çatlama ve kabarma gibi problemlere karşı da iyi sonuç veriyorlar.

Sizler için dekoratif dış cephe sıvaları ve kaplamalarını inceledik:

Dekoratif dış cephe boya ve sıvaları

Dekoratif dış cephe boya ve sıvaları

Camsıva
Cam parçacıkları içeren hazır renkli cam sıvalar akrilik emülsiyon içeriyorlar ve içte de kullanılabiliyorlar. Suya dayanıklı olan bu sıvalar ışıltılı görünümleriyle dekoratif dış cepheler için oldukça iyi bir alternatif.

Çizgi desenli, dekoratif sıvalar
Kalın ve ince çizgili olabilen bu tür sıvalar, malanın hareket yönünün değiştirilmesi ile yatay, düşey veya çizgi desenleri oluşturabiliyor. Silikonlu ve elastik renkli olanları da mevcut.

Desenli doğal mozaik sıvalar
Mala ile desen verilen, kalın veya ince desenli, doğal renkli mermer parçacıkları içeren sıvalar iyi bir alternatif olabilir.

Grenli tekstüre kaplamalar ise mat görünümleri ile oldukça estetik boya ve sıva tiplerinden.

Elyaf Katkılı sıvalar da elastik yapıları ile altyapıdaki çatlakları köprülendirirken binanın hareketlerden dolayı meydana gelen çatlaklara izin vermiyor.

Çimento esaslı dekoratif cephe kaplamaları ve mineral katkılı sıvalar da mantolama sistemleri için özel olarak üretilen iklim koşullarına dayanıklı sıvalar.

Rulo ile Desen Verilen, Silikonlu veya normal desenli sıvalar aynı zamanda mala ile de uygulanabiliyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir