Emlak Vergisi yapılandırması


Bugüne kadar ödenmemiş belediyeye ait Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İlan ve Reklam Vergisi Su ve Kira gibi borçlar için ödemede kolaylıklar getiren 6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanundan faydalanmak için, belediyelere 2 Mayıs’a kadar müracaat etmek gerekiyor.

Kamuoyunda Torba Yasası olarak bilinen ve Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı mali af yasası olan Yapılandırmaya; 31.12.2010 (bu tarih dahil) tarihine kadar ödenecek olan alacaklar dahil ediliyor. Emlak vergi borçları yapılandırmasında son gün 2 Mayıs. Vergi affından yararlanmak isteyenlerin 2 Mayıs tarihini geçirmemeleri gerekiyor.

Kamuoyunda Torba Yasası olarak bilinen ve Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı mali af yasası niteliğindeki, 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 25.02.2011 tarih ve 1. Mükerrer 27858 Sayılı Resmi Gazete yayınlanmış ve Kanunun belediyelerle ilgili bölümleri yayımı tarihinde yürürlüğe girdi. Bu Kanun kapsamında yapılandırmaya, Belediyelerin Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İlan ve Reklam Vergisi Su, Kira ve Ecrimisil alacakları da giriyor.

1 Yorum : “Emlak Vergisi yapılandırması”

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir