Erdemoğlu Holding Merinos’la yurt dışına açılıyor


14 grup şirketi ve 4,500 çalışanıyla üretim ve ihracat yapan Merinos yurt dışında üretim ve ihracat atağı ile Rusya’da yatırımını büyütecek; Çin’de tesisler açacak.

Makine halısı, duvardan duvara halı, mobilya, ev tekstili ve battaniye sektöründe yatırımlar yapan Erdemoğlu Holding 2011 yılında toplam 1 milyar dolar ciro, 175 milyon dolar ihracat ve yaklaşık 100 milyon dolar yatırım hedefliyor.

Makine halısı satışlarının artık dünya geneline yayılan marketler zincirinde yaygınlaştığına işaret eden Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Amerika’daki distribütörümüz, Wal-Mart mağazalarına girmeyi başardı. Merinos Halı, dünyanın en büyük perakende zincirinde satılıyor. Wal-Mart mağazalarında bir yıldır yürüyen bir çalışmamız var. Rostov’daki fabrikamız Rusya’daki IKEA ile çalışıyor. Avrupa’daki dağıtım şirketimiz Almanya’daki büyük marketler zinciri ile çalışıyor. Şu anda bütün dünyadaki IKEA mağazalarına da mal satmak üzere çalışmalarımız son aşamaya geldi.”

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir