Evini değiştirene Mortgage


Evini Değiştirene Mortgage ile peşinat ödemeden yeni bir ev sahibi olabilir, eski eviniz satıldığında da kredi borcunuzun bir kısmını toplu ödeme ile kapatabilirsiniz. Böylece eski evinizi elinizden hemen çıkarmak zorunda kalmayacağınız için acele etmeden tüm satış fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Garanti Mortgage, peşinat için birikmiş parası bulunmayan ve sahip olduğu mevcut konutun satışından elde edeceği nakdi peşinat yaparak; yeni bir konut satın almak isteyenler için, “Evini Değiştirene Mortgage” ürününü hizmete sundu.

Garanti Mortgage açıklamasına göre, yeni ürün sayesinde müşterilerin satmayı planladığı konuta da ipotek konularak, yeni konut bedelinin tamamı kredilendiriliyor. Bu şekilde peşinatın da ertelenmesi sağlanıyor. Tüketici en fazla 12 ay sonra eski ev satışından gelen tutarla peşinat ödemesini yapabiliyor.

Evini Değiştirene Mortgage kampanyasının özellikleri ise şöyle:
Sadece mesken alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.
TL cinsinden kullanılabilir.
Kredi tutarı satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla %100’üne kadar olabilir.
Kredi tutarı 2 dilim halinde kullandırılır; dilimlerden biri mevcut konutun satışı ile yapılacak toplu ödeme için, diğeri ise tercih ettiğiniz vadede yapacağınız düzenli ödemeler için oluşturulur.
Toplu ödeme için açılan kredi maksimum 12 ay vadeli olabilir.
Toplu ödemeden sonra da düzenli ödemelerine devam edilecek kredi ise maksimum 240 ay vadeli olabilir.
Toplu ödemeli kredi sadece sabit faizli kullandırılırken, diğer krediniz için tercih ettiğiniz faiz tipini seçebilirsiniz.
Teminat olarak yeni satın alacağınız konutun ipoteğine ek olarak mevcutta sahip olduğunuz konutun ipoteği de talep edilir. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte şubeler uygun gördükleri takdirde kefil talep etme hakkına sahiptir.
Toplu ödemeli krediniz vadesinden önce kapatılırsa bu dilim özelinde erken kapama ücreti alınmaz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir