Filli Boya’dan ısı yalıtımına destek


Filli Boya Yalıtım grubu, Capatect Isı Yalıtım Sistemleri ile Türkiye’de sürdürülebilir enerjiyi teşvik etmek; yalıtımın sürdürülebilir bir dünya için önemli bir konu olduğunu hatırlatmak ve vurgulamak amacıyla 11 – 17 Nisan tarihleri arasında santralİstanbul Enerji Müzesi ve açık alanlarında gerçekleştirilecek “santralistanbul Enerji Haftası”na sponsor oldu. Türkiye’nin Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası”na dâhil olduğu “Santralistanbul Enerji Haftası” her yaştan katılımcıyı 10:00 – 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ağırlayacak.

Filli Boya’nın Yalıtım grubuyla destek verdiği organizasyon kapsamında; ısı yalıtımının gerek kışın gerekse yazın % 50’ye varan, hatta ısı yalıtım malzemesinin kalınlığa bağlı olarak daha yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağladığını vurgulamak amacıyla örnek bir ev modeli katılımcıların ziyaretine açılacak.

Ayrıca çocuklara ayrılan özel bölümde, çocuklara hayal güçleriyle şekillendirip, istedikleri formda maketler yapabilmeleri amacıyla küçük ebatlarda kesilmiş Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları verilecek. Katılımcılara Sürdürülebilir bir hayat için, doğru yapılmış ısı yalıtımını ne denli önemli olduğu, en ucuz enerjinin enerji verimliliği olduğu vurgulanacak.

“santralistanbul Enerji Haftası”nda düzenlenecek ücretsiz ve kamuya açık etkinlikler kapsamında ayrıca; alternatif enerji kaynakları olan rüzgar, güneş ve hidrojen enerjilerinin nasıl üretildiklerini gösteren ve enerji verimliliği temalı uygulamalı “istasyonlar”, güneş enerjisi ile çalışan araba, rüzgar, güneş ve hidrojen enerjisi ile çalışan “Eko Karavan”, “alternatif enerji kaynakları” temalı film ve belgesel gösterimleri ve yine bu temaları baz alan açık hava grup oyunları yer alacak.

2005 yılında Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan EUSEW; Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası (European Union Sustainable Energy Week), sürdürülebilir enerjiye dayalı bir geleceği leşvik etmek üzere gerçekleştirilen Avrupa’nın en Önemli ve kapsamlı etkinlik serisi olarak öne çıkıyor. Her yıl belirlenen bir tema çerçevesinde birçok Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen yüzlerce etkinliği barındıran EUSEW, bu yıl “yenilenilebilir enerji” ve “enerji verimliliği” temalarına dikkat çekecek olan etkinlikler Türkiye dâhil 27 Avrupa ülkesinde gerçekleşecek.

Filli Boya; özellikle sektöre sunduğu ısı yalıtım sistemlerinin ısı yalıtım levhasından sıva yapıştırıcısına, son kat kaplamasından boyasına kadar tüm ana bileşenlerin üretimini tek bir tesiste gerçekleştirdiği Gebze tesisi ile ısı yalıtım sistemlerinin maksimum kalite ve hizmet standardında üretilip müşterilere sunulmasını mümkün hale getiriyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir