Gömme Rezervuarlar


Banyo dekorasyonunda son yıllarda bir çok yeni ürün sunuluyor. Estetik ve görüntünün yanı sıra banyoda kullanılan vitrifiye ürünlerinin kompakt olması, az yer kaplaması ve maksimum kullanım alanı sunması da daha çok önem kazandı. Genellikle evlerde çok küçük bir alana sahip olan banyo ve tuvaletlerde yer sıkıntısı her zaman yaşanıyor. Rezervuarlarda gömme sistemler kullanmak bu sorunlara büyük çözümler getiriyor.

Gömme rezervuarlar tuğla veya alçıpan duvarların aralarına veya içine monte edilebiliyor. Bunun yanında asma, duvara tam dayalı veya tek klozetlerde ve helâ taşlarında kullanılabiliyor. Su boşaltırken ve su dolumu sırasında sessiz çalışma özelliğine sahip Gömme Rezervuarlar, çeşitli kumanda panelleri ile estetik açıdan farklı seçenekler sunuyorlar. Gömme rezervuar alırken binanıza uygun bir ürün seçmek için dikkat etmeniz gerekenlerse şunlar:

Gömme Rezervuar

Sular kesildiğinde rezervuar içindeki suyun şebekeye geri dönmemesini sağlayan mekanizmaları tercih etmek faydalı olacaktır.

Yoğun olarak kullanılan mekanlarda fotoselli rezervuarlar temizliği sürekli sağlamada yardımcı olur. Aynı zamanda boşa su kullanımını azaltır.

Gömme rezervuar alırken iki kademeli olanları seçmek de su tasarrufu açısından çok önemli, bazı modeller 3 kademeli su akışı da sunabiliyor, buna göre temizlik ihtiyacına göre yeterli oranda su kullanabilirsiniz.

Duvar içinde çok az ses çıkaran ürünleri tercih etmek de önemli. Banyo ve tuvalet genel temizliğinde kullanmak için duvar içerisinden açılarak çıkan boru yardımıyla su dolumu ve yıkama yapabileceğiniz modelleri de seçebilirsiniz.

Gömme rezervuar


Piyasada bulunan belli başlı markaların ürünleri ve fiyatları ise şu şekilde:
Gömme rezervuar üretimi ve satışı yapan belli başlı firmalar, Artema, Creavit, Geberit, Japar, Vitra, Wilco, Grohe, Visam, Ege Vitrifiye

Creavit Gömme Rezervuarlar: 150-500 TL arasında, Kumanda Panelleri: 30- 250 TL arasında ürün özelliklerine göre değişen liste fiyatlarıyla satışa sunuluyor.

Geberit: Dizayn Serisi ve Standart Seri olmak üzere çeşitler sunuyor.

Japar: Japar’da bir çok farklı gömme rezervuar çeşidi mevcut. Ekomonik, standart ve lüks setleri firmanın ürünleri arasında bulabilirsiniz.

Vitra: Önden basmalı gömme rezervuar, Fotosel Kontrollü, Pnömatik Kontrollü ve Kokusuz Sistemli Gömme Rezervuar gibi alçıpan ve tuğla Duvarlar İçin ürünleri temin edebilirsiniz.

Wilco: Key Teknik yeni gömme rezervuar modellerini tüm uygulama seçenekleri ile tüketicilerin beğenisine sunmuş bulunuyor.

1 Yorum : “Gömme Rezervuarlar”
  1. alik ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir