iF ‘de Sony damgası


Sony, Handycam NEX-VG10, BRAVIA NX800 TV Serisi, “α” NEX-5 dijital fotoğraf makinesi ve VPL-FX500L / VPL-FX30 projektörü ile dört adet ‘Altın Ödül’ü alarak kendi rekorunu kırdı.

Seçilmiş ürün tasarımları için 3.000’den fazla katılımdan 50’sine verilen ödülden Tüm Sony ürün serileri için iF, etkileyici 22 ödül sunarak Sony’nin endüstri lideri ‘ürün’ ve ‘iletişim’ tasarımlarını da kutladı.

Monolithic Design, ödüllü seriye de hayat veriyor. Sony her zaman kullanıcılara daha iyi biçim ve fonksiyonlar sağlamak amacıyla tasarımın sınırlarını zorluyor. Endüstrinin övdüğü ‘Monolithic Design’ sergisi ile geçen yılın Milano Salone Internationale del Mobile tasarım fuarındaki çarpıcı varlığından sonra bu ödüller, Sony’nin tasarımda yeni alanlara doğru yaratıcılığının ne kadar zengin olduğunu daha da iyi gösteriyor.

Sony’nin Altın Ödül’ü kazanan ürünlerinden biri, ev elektroniği tasarımında yeni bir anlayışı izleyen BRAVIA NX800 TV serisi. Gelişen modern yaşam hedefi ile tasarımcılar, mümkün olduğu kadar iyisini yapmak için gereksiz dış düğmelerin hepsini kaldırarak, mükemmel bir titizlikle seçilmiş malzemeler kullanıyor. Tasarım, 2010 ev eğlencesi ürün yelpazesine hayat veren ve ilkbaharda çıkacak olan yeni BRAVIA HX92/HX82/NX72 serisinde kullanılmaya devam edecek olan Sony’nin ödüllü ‘Monolithic Design’ anlayışını ön plana çıkarıyor.

Sony Avrupa Tasarım Merkezi Direktörü Tak Kawagoi, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu yıl Sony Tasarım’ın 50. yılı. Bu altın yaşımızda, iF’ten yenilikçiliğimiz ve yaratıcılığımız için tam dört tane Altın ve toplamda da 22 adet ödül almak bizi çok mutlu etti. Bir endüstri lideri olarak biz, markamızın ününün temel bir parçası olan zengin tasarım mirasımızla gurur duyuyoruz. Geçen yıl pek çok yenilikler yarattık, dijital fotoğraf makinesi pazarına tümüyle yeni bir yaklaşım getiren ‘α’ NEX-5’i ve değiştirilebilir lensli dünyanın ilk tüketici HD video kamerasını geliştirdik. Sony Tasarım sürekli olarak geleceğe bakıyor ve orijinal tasarımlar yaratmak için sürekli çalışıyor. İnsan odaklı tasarım da bunun temel bir parçasını oluşturuyor. Bu önemli yılımızda prestijli ödülleri almak, tasarımda öncü bir marka olarak bize çok güzel bir motivasyon sağladı.” dedi.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir