İstanbul Ev Tekstili Fuarı Evteks


Bir sonraki yılın moda ve trendlerinin belirlendiği Evteks Fuarı ‘na bu yıl halı bölümü de dahil edildi. Trend Alanı da oluşturulacak olan fuarda 2011 trendleri ziyaretçiler tarafından görülebilecek. Tekstil alanında çalışmalarını sürdüren dünyaca ünlü tasarımcıların katılacağı ve sektördeki son yeniliklerin tanıtılacağı fuar, yeni katılımcılarına da ticari alanda yeni fırsatlar sunacak.

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilen EVTEKS, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) ve Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TETSİAD) destekleriyle 18–22 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da gerçekleşecek.

CNR EXPO’nun 40.000 m2 ‘lik dört yeni salonunun da eklenmesi ile, Evteks’e katılmak için sırada bekleyen yüzlerce firmaya şans doğdu. Alanında dünyanın ikinci büyük fuarı olan İstanbul Ev Tekstili Fuarı(Evteks) katılımcı profilini genişletti. CNR Expo’nun yeni salonlarında kendisine yer bulan halı sektörüyle birlikte Evteks’in önemli bir açığı da giderilmiş oldu. Bu yıl 1.500’ün üzerinde markanın katılımının beklendiği Evteks’te, dünyaca tanınan Türk halıları da ulusal ve uluslararası alıcılarla buluşacak.

Alanında Türkiye’nin en büyük dünyada ise 2. büyük ev tekstili fuarı olan Evteks, yeni sektörlerle büyüyor. 1 milyar dolarlık ihracat hacmiyle dikkat çeken halı üreticileri de bu yıl 17’incisi yapılacak Evteks Fuarı’nda yer alacak.

Geçen yıl 700 milyon doların üzerinde iş bağlantısının gerçekleştirildiği Evteks Fuarı’nda bu yıl diğer yıllardan farklı olarak halı bölümü de olacak. Fuarda yer alacak Halı Bülümü’nde sektör trendleri ve yenilikleri Evteks bünyesinde CNR Expo’nun yeni salonlarında sergilenecek. Bu yıl 4 ilave salon, halı sektörü için ayrıldı. Böylece 17. Evteks Fuarı toplam 12 salonda ve 160 bin metre karede gerçekleştirilecek. Fuarda, Türk halı sektörünün gücünün uluslararası arenada gösterilmesi ve yeniliklerinin de paylaşılması hedefleniyor. CNR yetkilileri halı sektörüne yönelik olarak hedef ziyaretçi ülkelerin ise Ortadoğu, Rusya ve Avrupa ülkeleri olduğunu belirtiyor.

Fuar Künyesi
Fuar : 17. İstanbul Ev Tekstili Fuarı
Organizatör : ITF İstanbul Fuarcılık A.Ş.
Tarih : 18-22 MAYIS 2011
Yer : İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi
Destekleyen Kuruluşlar : TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği), UİB (Uludağ İhracatçı Birlikleri)
Beklenen Katılımcı Sayısı : 958
Fuar Alanı : 160.000 M2
Beklenen Ziyaretçi Sayısı : 100.000

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir