Kraliyet Düğününde davetiyeler Denizli’den


İngiltere Kraliyet düğünü için gün sayarken, tarihi nikah için hazırlanan 40 bin altın işlemeli özel havlu Denizli’de üretildi ve İngiltere’ye gönderildi. Denizli’de dokunan ve altın iplerle çiftin isminin işlendiği havluları üreten Ozanteks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Katrancı, yaptığı açıklamada, Denizli’nin ihraç ettiği ev tekstili ürünleriyle adını duyuran bir kent haline geldiğini söyledi.

Denizli’de İzmir Asfaltı üzerinde faaliyet gösteren Ozanteks, İngiltere’nin heyecanla beklediği ve 29 Nisan’da Londra’daki Westminster Kilisesi’nde yapılacak kraliyet düğününün davetiyelerini üretti. Davetiye havlulara özel bir teknik kullanılarak Prens William ile Middleton’un isimleri ile 29 Nisan 2011 tarihi altınla işlendi. Davetiyede altın kalp içerisinde prens ve müstakbel eşinin isimleri ve düğün tarihi yer alıyor.

Kraliyet Düğününde davetiyeler Denizli'den

Kraliyet Düğününde davetiyeler Denizli’den

Siparişin ardından 3 hafta içerisinde 40 bin havluyu tamamlayarak, İngiltereye gönderdiklerini dile getiren Katrancı Havlulara, altın kalp içerisinde prens ve müstakbel eşinin isimlerini ve düğün tarihini işlediklerini söyledi. Yüzde yüz pamuk havlu davetiyeler, alışıla gelmiş ürünlerin dışında. Altın işlemeler bizim için de farklı bir tarzdı. Bir ilki gerçekleştirerek özel yöntemler kullandık ve bunu yaptık.
Katrancı, anlaşma gereği işlemenin nasıl yapıldığı ve fiyat konusunda açıklama yapamadıklarını kaydetti.

Fabrika olarak yıllık 100 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını belirten Katrancı, İngiltere Prensi William ile Kate Middleton’un Londra’daki Westminster Kilisesi’nde yapılacak düğünü için de bir firmanın İngiliz Kraliyet Ailesi’ne kendilerini tavsiyesi üzerine sipariş aldıklarını anlattı.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir