Kütahya Seramik Versatile


Seramik sektörünün önde gelen markalarından Kütahya Seramik, Yiğit Özer’in imzasını taşıyan Versatile koleksiyonu ile tasarım alanında dünyanın en büyük ödülü olan “Red Dot Design Award Best Of The Best 2011”in sahibi oldu. Kütahya Seramik, Versatile koleksiyonu Arc ve Axis serileriyle dünya çapında tasarım alanında uluslararası kalite onayı kabul edilen Red Dot Tasarım Ödülleri’nde “Red Dot Design Award Best Of The Best 2011” ile “En İyinin İyisi” ödülünü kazandı.

Versatile koleksiyonu, ARC serisi ile geçtiğimiz aylarda tasarım alanında dünyanın en çok tanınan ve en prestijli ödüllerinden biri olan “IF Product Design 2011”i de kazanmıştı.

Fonksiyonelliği, değişken ve yaratıcılıkla buluşturan Versatile, çok yönlü kullanımı ile seramik sektöründe yeni bir çağı başlatıyor. Kişinin kendini özgürce ifade etmesini sağlayan Versatile koleksiyonu, farklı mekan kurguları ile pek çok duyguyu ve estetiği içinde barındırıp geometrinin tüm yaratıcılığını, akılcı ve estetik kurallarla sergiliyor.
Kullanıcısına aynı karoyla onlarca farklı döşeme seçeneği sunan ürünlerle, aynı mekan farklı kimliklere bürünebiliyor. Kullanıcıyı da işin içine katan karolarla kişi, kendi kombinasyonunu tasarlayabiliyor. Karonun ark (yay) şeklindeki yükseltilmiş yüzeyi farklı ışık stilleri ve şartlarında çeşitli ışık oyunlarını açığa çıkarıyor. Böylece karonun orijinal 3 boyutlu yüzeyi, kullanıcıların tercih ettiği ya da yarattığı farklı döşeme biçimlerinin ve fikirlerinin uygulanmasına olanak sağlanıyor. 3 boyutlu olma özelliği, fonksiyonelliği, farklı tasarım seçenekleri ve uygulama kolaylığı ile mimari projelere özgün ve yenilikçi çözümler sunan Versatile, plaza, ofis, lobi, salon, yatak odası ve otel gibi her boyuttaki mekanların iç mimarilerinde kullanılabiliyor.
Arc ve Axis olmak üzere iki farklı modelden oluşan koleksiyonun dikkat çeken en önemli özelliklerden biri, her iki serinin birbirinden farklı tasarımlara sahip olmasına rağmen seriler arasındaki geçişin mükemmel bir uyum içinde yapılabilmesi. Koleksiyonun Arc serisi 12.5×29 cm, Axis 12.5×22 cm ölçülerinde siyah, kahve, krem ve beyaz renklerinde parlak ve mat, mavi ve bordo renklerinde de parlak seçeneklerine sahip.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir