LG’den akıllı beyaz eşyalar


İlk Kez CES 2011’de Tüketicilerin Beğenisine Sunulan Akıllı Teknolojilere Sahip LG Ev Aletleri Serisinde Akıllı Kılavuz, Smart Diagnosis™, Akıllı Erişim, Akıllı Adaptasyon ve Yiyecek Yönetimi gibi tüketicilerin buzdolaplarını, çamaşır makinelerini, fırınlarını ve elektrikli süpürgelerini akıllı bir ağ üzerinden kontrol etmelerini sağlayan yepyeni teknolojiler bulunuyor. LG’nin teknoloji konusundaki uzmanlığını Akıllı Şebeke (Smart Grid) ile bir araya getiren LG, THINQ teknolojisi ile geliştirdiği yeni akıllı beyaz eşya serisi ile tüketicilere buzdolaplarını, çamaşır makinelerini, fırınlarını ve robot elektrikli süpürgelerini uzaktan yönetme imkânı sunuyor.

Örneğin LG ev aletlerinde “Zaman Öner” ve “En Düşük Tarife” seçenekleri bulunuyor. LG Akıllı Kılavuz, çamaşır makinelerini maliyetin en uygun olduğu saatlerde yıkama yapmaya, Akıllı buzdolaplarını elektriğin pahalı olduğu saatlerde faturada tasarruf sağlayıp, ucuz olduğu saatlerde soğutma güçlerini arttıracak şekilde programlayabiliyor. LG fırınlar da Akıllı Kılavuz özelliğinden faydalanarak pişirme süresini ve elektrik maliyetini göz önünde bulunduran çeşitli maliyet seçenekleri sunabiliyor.

LG Smart Diagnosis™, ev aletlerinde herhangi bir sorun olduğunda fark ediyor. Buzdolabının kapağının açık unutulması gibi daha önemsiz sorunlarda aygıt gösterge paneli aracılığıyla, geleceğin modellerinde ise, kablosuz internet bağlantısı üzerinden, akıllı telefonu veya tablet bilgisayarından tüketiciyi uyarıyor.

LG Akıllı Erişim ile kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar günlük ev işlerini denetleyebilecekler. Akıllı telefonlardan veya tablet bilgisayarlardan, pişirdikleri yemeğin daha ne kadar pişmesi gerektiğini görebilecek veya buzdolabının derecesini veya içindekileri kontrol edebilecekler. Tüketiciler dışarıdayken LG robot elektrikli süpürgeye evi temizleyip göz kulak olması için talimat verme seçeneğine bile sahip olacaklar.

İşte bazı yeni LG teknolojileri
LG’nin bulaşık makineleri enerji kullanımını düşürüyor ve Direct Drive™ motoru için 10 yıllık bir garanti sağlıyor. Dahili TrueSteam™ buhar üreteci, kiri yok eden güçlü buharıyla sıra dışı yıkama sonuçları sağlıyor.
LG’nin dikey elektrikli süpürgesi, KOMPRESSOR® teknolojisi ve daha büyük haznesi sayesinde tozu ve kiri sıkıştırarak daha fazla hacim sağlıyor. LG’nin yeni HOM-BOT robot elektrikli süpürgesi, ikili kameralarıyla (altta ve üstte), ültrasonlu ve kızılötesi sensörlerinin benzersiz birleşimiyle, evin zemininin her noktasına ulaşarak temizliği zahmetsiz bir iş haline getiriyor.
LG’nin akıllı çamaşır makinesi, minimum enerji kullanımı ile ideal yıkama performansının yanı sıra aynı Akıllı Teşhis / Smart Diagnosis özelliğini de sunuyor.
LG’nin yeni akıllı buzdolabı, akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla erişilebilen güncellemeler ve bilgiler sağlarken; gece tasarrufu, tercih edilen zamanda tasarruf, akıllı şebekeye hazır olmak üzere üç akıllı güç tasarrufu seçeneği de sunuyor. Converta™ Çekmece, fazladan buzdolabı hacmi gerektiğinde en üstteki derin dondurucu çekmecesininin buzdolabı çekmecesine dönüştürülebilmesi gibi eşsiz bir özellik sunuyor. LG, Lineer Kompresör gibi enerji tasarrufu sağlayan yeniliklerle, bu en önemli mutfak cihazına avantajlar sağlıyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir