Nanokompozit kaplama Kaleguard ile yaşadığınız mekanlar güven altında


Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan nanokompozit kaplama Kaleguard, iç mekanda ve dış cephede kolay temizlenmesi, antibakteriyel ve çevre dostu olmasıyla sektörde bir ilki gerçekleştiriyor.
Nanokompozit Kaleguard, yüzeylerde zamanla oluşan is, su lekesi, mantar, küf ve motor yağı ve benzeri kirletici maddelerin tutunmasını engelliyor.
UV ışınlarıyla etkileşime giren yüzeylerin üzerine gelen kirleri parçalayarak lekelerin giderilmesini sağlayan Kaleguard, yüzeylerin uzun süre dayanmasına olanak tanıyor. Bakım için daha az temizlik malzemesinin tüketilmesi de önemli bir artısı. Çevreci özellikleriyle de dikkat çeken kaplama, baca dumanı, egzoz gazı gibi çevre kirliliğine ve lekeye neden olan unsurları yakarak doğal bileşenler olan karbondioksit ve su olarak geri dönüştürüyor.

Bakteri ve kirin oluştuğu ıslak zeminlerde suyun yüzeyde birikmesini engelleyen nanokompozit kaplama Kaleguard, su itici özelliği sayesinde yüzeyde su lekelerinin oluşmasını engelliyor ve su emiliminin azalmasını sağlıyor. Yağ itici özelliğiyle mutfakta oluşan yiyecek kirlerinin kolayca temizlenmesine, anti-grafiti özelliğiyle de dış mekânlarda duvar yazısı ve benzeri kirleticilerle oluşan lekelerin yüzeyden silinmesine olanak tanıyor.
Kaleguard, sırlı, sırsız, mat, parlak her türlü yüzeyde uygulanabiliyor, ayrıca metro, genel mahal tuvaletleri gibi kamu alanlarında da kullanılabiliyor.
Innovcoat ve Kalebodur ortaklığıyla geliştirilen ürünün ilk yılında 250-300 bin metrekarelik bir alanda uygulanması bekleniyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir