Polikarbonat Levhalar


Polikarbonat levhalar, ısı izolasyonu, sıcak ve soğuk bükme gibi kolay şekil verebilme özellikleri, kırılmaya karşı dirençli olmaları, yüksek ışık geçirgenliği, soğuğa ve sıcağa karşı dirençli olmaları gibi özellikleri ile inşaat sektörünün yeni gözdesi.

Polikarbonat General Electrics ve BAYER ortaklığı ile sentezlenmiş termoplastiklerin özel bir grubu olan çok özel bir materyal. Son yıllarda alışveriş merkezleri, otoparklar ve fabrika çatılarında daha çok görmeye başladığımız Polikarbonat levhaları sizler için araştırdık.

Işık geçirgenliği cama çok yakın olan polikarbonat levhalar aynı zamanda ışığın homojen olarak dağılmasını da sağlıyorlar bu yönleri ile işletmelerde yüksek derecede enerji tasarrufu sağlayan ürünler ısıya, kimyasal maddelere, çizilmeye, darbeye dayanıklılığı yüksek, gıdaya uygun, hafiflik, UV koruması, ateşe karşı dayanıklılık, alev yaymazlık özelliği, ses ve ısı yalıtımı gibi bir çok avantaja sahipler.

Polikarbonat Levhalar

Polikarbonat Levhalar


Polikarbonat levhalar ülkemizde özellikle alışveriş merkezleri, üst geçit ve alt geçitler, otoparklar, fabrika çatıları gibi ışığın önemli olduğu mekanlarda tercih ediliyorlar. Polikarbonat kullanılan mekanlar ciddi bir enerji tasarrufu sağlıyor.

Polikarbonat Levhalar

Polikarbonat Levhalar


Ülkemizde DNC Yapı ve Zet Yapı gibi firmaların satışını ve uygulamasını yaptığı polikarbonat ürünler arasında Panel Arası Polikarbonat Levha, Sandviç Panele Uyumlu Polikarbonat Levhalar, Trapez Formlu Polikarbonat Levhalar, Havalandırma Kapakları, Duman Tahliye Sistemleri ve Açkı Mekanizmaları da bulunuyor.

Polikarbonat Levhalar

Polikarbonat Levhalar

Polikarbonatın Özellikleri

Polikarbonun Yoğunluğu: 1.20 g/cm³

Polikarbonat Kullanım sıcaklık aralığı: -100 °C’den +135 °C’ye

Polikarbonun Erime sıcaklığı: 270/380 °C civarı

Polikarbon Kırılma indeksi: 1.585 ± 0.001

Polikarbon Işık geçirgenlik indeksi: 90% ± 1%

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir