Prefabrik yapılar


Kısa sürede imal edilme ve hızlı montaj, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilme, depreme dayanıklılık ve ekonomik olmaları nedeniyle son yıllarda prefabrik ve çelik yapılar daha fazla tercih ediliyor. Prefrabrik evler ve yapılar hakkında merak ettiklerinizi araştırdık.

Prefabrik yapılar ev, iş yeri, fabrika, atölye gibi yapılar için başta olmak üzere satış üniteleri, otopark gişeleri, güvenlik kabinleri, polis ve askeri nöbet kabini, ofis, depo ve kantin gibi üniteler için en uygun yapı sistemleri. Prefabrike binalar elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam dahil teslim edilebildiği gibi, elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam hariç şekilde de teslim edilebiliyor.

Prefabrik evler

Prefabrik evler

Tek katlı prefabrik evler 25 m2den başlayıp 150 m2ye kadar olabilmektedir. Çift katlı prefabrik evler ise 90 m2′den başlayıp 160 m2′ye kadar yapılabilmektedir. Prefabrik evlerin standart m2leri olduğu gibi isteğiniz üzere özel inşalarda yapılmaktadır. Prefabrik ev fiyatları modellere göre farklı özellikler içerdiğinden farklı fiyatlara sunulmaktadır.

25 m2 den – 200 m2 ye kadar büyüklükte ve tek katlı , çift katlı yapılar özelliklerine göre farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Prefabrik konutlar, 10.000 TL’den 150.000 TL ‘ye kadar uzanan bir fiyat aralığına sahiptir. Prefabrik yapılara % 1 KDV eklenmektedir.

Çelik Yapılar

Çelik konstrüksiyon yapılar tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, ağır çelik ve hafif çelik konstrüksiyon yapılar olarak ikiye ayrılan depreme dayanıklı, çeşitli açıklıklara ve yüksekliğe sahip yapılardır. Çelik yapılar genellikle ticari amaçlı kullanılmaktadır.

Modüler Kabinler

Polyester kabin sistemi, cam elyaf takviyeli polyester paneller ile yapılan, üstün ısı ve ses izolasyonuna sahip ürünlerdir. Bekçi Kabini, Güvenlik kabini, Büfe kabini, Soyunma Kabini, wc kabini, Polyester ve Polietilen Su depoları, duş kabini gibi ihtiyaçlar için kullanılmaktadırlar.

Prefabrik Yapı Montajı

İstenilen ölçülerdeki bina planına göre zemin betonu düzgün bir şekilde kodunda hazırlanması sonrası yapılar zemin betona çelik dübel veya ankrajlarla sabitlenmektedir.

İç ve dış duvarlarda çift taraflı çimento yonga levha (betopan) kullanılmakta, ısı yalıtımı için polistren köpük gibi ürünler kullanılmaktadır. Çatılara ise trapez kesitli galvaniz sac levhalar veya ondülin levhalar kaplanmaktadır. Yalıtım için cam yünü kullanılır.

Kapılarda mdf pres kaplama, pencerelerde pvc tercih edilmektedir.

Prefabrik konutlar 1.derece deprem bölgesi , 80 kg/m2 kar yükü , 102 km/h rüzgar hızı, 1. derece deprem şartları ve 3. iklim bölgesine göre statik hesaplar yapılarak hazırlanmaktadır.

Çatı örtülerinde shingle ve trapez kullanılabilir. Dış duvar kaplamalarında betopan, siding, trapez, fibercement, hekimbourd, ceopan uygulanabilir.

Prefabrik yapı

Prefabrik Yapı


Prefabrik evler

Prefabrik evler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir