Renk Hareketi reklam filmi Let’s Color ödüllendirildi


Gri ve kasvetli tüm alanları renkli hale getirmek için Brezilya, Fransa, İngiltere ve Hindistan’da hayata geçirilerek, dünya çapında başlatılan bir girişim olan Renk Hareketi ilk olarak Kadıköy’de, Ayrılık Çeşmesi Sokağı’nda başlamıştı. 1 Temmuz 2010’da başlayan projenin “Renk Hareketi” reklam filmi, “yaymaya değer fikirler” sloganıyla küresel ölçekte çok önemli bir organizasyon olan TED tarafından “Yaymaya Değer Reklam Ödülü”ne layık görüldü.


1.000’den fazla katılımın olduğu yarışmanın sloganı, “gerçekten izlemek için seçtiğiniz iyi reklamları bulun” idi ve 24 uzmandan oluşan bir jürinin oylaması sonucunda AkzoNobel’ibn filmi, ilk 10 arasına girdi. TED yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: “AkzoNobel’in Let’s Color filmi, hayatın renklendirildiğinde çok daha iyi olacağını göstererek, sadece bir damla boyanın çevremizde yaratacağı benzersiz değişim ile bize çok olumlu duygular yaşattı. Gerçekten izlemeye ve yaymaya değer bu fikir ve bu mükemmel proje, bir boya markası için yapılabilecek en değerli yatırımdır.” Bir parça renk hepimize ilham kaynağı olabilir
AkzoNobel Dekoratif Boyalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tex Gunning ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Renk, hepimize ilham veren bir güçtür. Biz bu ilhamı, Renklendir Hayatı sloganıyla kampanyalaştırdık ve mesajımızı, şimdi son derece saygın bir organizasyon olan TED tarafından ödüllendirilen reklam filmimiz aracılığıyla dünyaya ulaştırdık. Filmimiz ile güçlü bir iletişim kurduğumuz dünyanın çeşitli yerlerindeki pazarlar ve toplumlardan aldığımız olumlu tepkiler bizi çok memnun ediyor” dedi.
Ödüle layık görülen ve online olarak paylaşılmak üzere tasarlanan iki dakikalık film, reklam ajansı Euro RSCG tarafından geliştirildi ve Adam Berg tarafından yönetildi. İnsanların gri ve kasvetli alanları canlı yaşam alanlarına dönüştürmek için AkzoNobel’in dünya çapındaki markaları Dulux, Dulux Valentine, Coral ve Marshall Boya’yı kullanarak, hep birlikte boya yaptığı karelerden oluşan film, seyircileri, sürekli değişen bir dünyada yolculuğa çıkarıyor.
Renklendir Hayatı, bir ilham verme ve farkındalık yaratma kampanyası
Kampanya ile ilgili başarılarını ve hedeflerini de dile getiren Gunning, sözlerine şunları da ekledi: “Renklendir Hayatı – Let’s Color kampanyası, küresel ölçekte renk otoritesi AkzoNobel olarak rolümüzü güçlendirmemizin yanı sıra tüm dünya çapındaki tüketicilerimizi, bizim boyalarımızı kullanarak dünyayı daha aydınlık ve daha iyi bir yaşam alanı haline getirme konusunda teşvik ediyor. Ayrıca, renkleri kullanmanın insan üzerindeki etkileri ve faydaları konusunda profesyoneller üzerinde de farkındalık yaratıyor.”
Herkes, Renk Hareketi’nin bir parçası olabilir

http://letscolorproject.com/tr

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir