Samsung’dan Akıllı elektrikli süpürge Navibot


Elektrikli ev aletlerinde akıllı ürünler ön plana çıkmaya başlıyor. Robot elektrikli süpürgeler de bu pazardan nasibini alıyor.

Samsung Electronics’in geliştirdiği NaviBot, akıllı navigasyon sistemiyle birçok farklı yüzey üzerinde tamamen kendi kendine hareket edebiliyor ve yoluna çıkacak bütün engelleri önceden saptayarak güvenli ve hızlı temizlik yapıyor. NaviBot ‘un en dikkat çekici yanı da otomatik olarak şarj yuvasına dönmesi ve 2 saat içinde şarj olması.

Samsung Robot Süpürge NaviBot

Samsung Robot Süpürge NaviBot


İki adet CPU kontrol yongası bulunan NaviBot ev planını hafızasına aldığı gibi oda içindeki objelerin yerini öğreniyor ve şarj yuvasını da kendisi bulabiliyor. Cihazda yer alan küçük entegre kamera, bir odanın saniyede 30 fotoğrafını çeken Visionary Mapping System (Görüntülü Haritalama Sistemi) içeriyor. NaviBot’un güvenilir temizlik yapmasını sağlayan ve merdivenlerden düşmesini, kablolara takılmasını önleyen 38 adet sensörü var. Otomatik, Spot, Maksimum, Kenar Temizliği ve Manuel çalışma modları bulunan cihazda Virtual GuardTM – Sanal Koruyucu özelliği de mevcut. Bu özellik oda içinde görünmez bir ekran oluşturuyor ve kullanıcının iki yararlı fonksiyon arasında tercih yapmasına olanak tanıyor. Navibot robot elektrik süpürgesi 996 TL’den satılıyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir