Sandviç paneller


Kompozit çatı ve cephe kaplama malzemesi olan sandviç paneller, iki kat boyalı alüminyum levha veya galvaniz saç arasına muhtelif kalınlık ve yoğunlukta poliüretan enjeksiyon uygulanarak imal ediliyor. Isı yalıtımı , su ve ses yalıtımı da sağlayan sandviç panellerde, yalıtım malzemesi olarak poliüretan sert köpük kullanılıyor. Yeni nesil PVC sandviç panel ve asma tavan ürünleri alev almıyor, su ve nemden etkilenmiyor, kolay uygulanabiliyor ve darbelere karşı dayanıklı ürünler.

Uygulaması kolay, hızlı, ekonomik bir çatı kaplama sistemi olan panellerle büyük metrajlı çatılar kısa zamanda kapatılabiliyor. Fazla detayı olmayan düz çatılarda tercih edilen sandviç paneller, özellikle yapı sektöründe ideal bir çekirdek malzeme olan XPS (ekstrude polistiren) levhaların kullanılmasıyla birlikte çok geniş alanlarda uygulanıyor.

Sandviç paneller

Sandviç paneller


Sandviç paneller, dekorasyonun önemli olduğu binalarda, ısı yalıtımı gerektiren yerlerde (örneği soğutma tesisleri ve soğuk hava depoları), prefabrik yapılarda, WC, soyunma kabini gibi mekanlarda çatılarda ve binaların iç mekan tavanlarında kullanılıyor.

Sandviç paneller çatı


Hafif ama dayanıklı yapı malzemeleri olan sandviç paneller fabrikalar, sanayi yapıları, askeri yapılar, sosyal yapılar, prefabrik yapılar, zirai yapılar, spor tesisleri, yüzme havuzları, şantiye binaları, silolar, hipermarketler, alışveriş merkezleri, hal binaları ve konutlar gibi mekanlarda çatı , cephe ve iç mekan tavanlarında kullanılıyor.

Sandviç panellerin, Poliüretan Sandviç Panel, Polyester Boyalı Sac, Polistren Sandwich Panel, Sac Sandviç Panel, Alüminyum Sandviç Panel, Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel gibi tipleri bulunuyor.

Dış Cephelerde sandviç paneller
Konvensiyonel kaset sistemlerine göre çok daha avantajlı olan taşyünü izolasyonlu cephe sandviç panelleri de artık dış cepheler de yaygın olarak kullanılıyor. Cephe kaplama panelleri genellikle cephe kaplamalarında, ara bölme duvarlarda, tavanlarda ve endüstri yapılarında çeşitli tesislerin kaplanmasında kullanılıyor.

1 Yorum : “Sandviç paneller”
  1. zoran ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir