Tpo’lu Çatılarla Su Yalıtımı ve Enerji Üretimi bir arada


Binaların en çok enerji israf eden bölümlerinin başında çatılar geliyor, Türkiye’de sanayiden sonra en fazla enerji ise binalarda kullanılıyor. Multiplan Yalıtım Sistemleri’nin Dow Elastomerlerini kullanarak Türkiye’de ilk kez ürettiği Thermoplastic Olefins (TPO) Çatı Membranları, çatılarda mükemmel Su yalıtımı, yenilenebilir Enerji üretimi sağlıyor ve Sera gazı emisyonunu azaltmaya yardım ediyor.

Sentetik örtüler pazarında Avrupa’nın en büyük ilk üç firması içinde yer alan Multiplan Yalıtım Sistemleri ve Dow Elastomers, 19 Nisan Salı günü, Yapı Endüstri Merkezi’nde, saat 09.30-12.00 arasında düzenledikleri etkinlikte, hem çatı sektöründeki yeni trendleri tartışıldı hem de Türk çatı sektöründe bir devrim niteliği taşıyan TPO Çatı Membranları tanıtıldı.

Mimarlar, mühendisler, proje büroları, inşaat firmalarının satın alma sorumluları, su-çatı yalıtımı sektörü ve güneş enerjisi ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarının davetli olduğu bu etkinlikte, yerli ve yabancı uzmanlar çatı sektöründeki yeni trendleri masaya yatırıldı.

Selim Erbay’ın moderatörlüğünü yapacağı lansmanda; Multiplan Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü M. Nazım Yavuz’un açılış konuşmasının ardından, Dow Elastomers EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölge Müdürü Pierre Burelli, Dow Elastomers Bina ve İnşaat Membranları Global Teknoloji Lideri Dr. Stefan Ultsch ve United Solar Ovonic Şirketi Güney Avrupa Satış Direktörü Dr. Maarten Van Cleef sunum yaptı.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir