Vitra’dan yeni kolleksiyon 4D


Dünyaca ünlü tasarımcı Defne Koz tarafından VitrA için hazırlanan yeni karo seramik koleksiyonu 4D, içinde yeraldığımız modern yaşamın 3 boyutlu dünyasından ilham alarak, karoya yeni bir stil kazandırıyor. Flu dokular, renkler ve geometrik şekillerden oluşan koleksiyon, özgün malzemesi ve üretim tekniğiyle benzer ürünlerden farklılaşıyor.
Mekanlara yeni bir soluk getiren VitrA 4D Defne Koz, uygulandığı yüzeylere hareket kazandırarak, derinlik etkisi yaratıyor.

4D Koleksiyonundaki 3 serinin desen ve tema çeşitliliği, tüketicilere banyolarında sınırsız kombinasyon özgürlüğü sunuyor.
Defne Koz tarafından tasarlanan koleksiyonun ilk serisinde yeralan dalga formlu karolar mekana değişik bir hareket katıyor. Rölyeflerle uyumlu kırmızı ve koyu mavi degrade cam karolar ise mimari vurguyu güçlendiriyor.
İkinci seri altıgen formlu karolardan oluşuyor, bordür ve dekora ihtiyaç duyulmadan, farklı tema ve tasarımlar yaratma özgürlüğü sunuyor. 

Vitra 4D

Vitra 4D


Koleksiyonun üçüncü ve son serisinde ise beşgen formlar yeralıyor. Koyu mavi ve turkuvaz karoların yeraldığı desenlerin gölgeli baskıyla artırılan 4. boyut hissi ve tasarımdaki çizgisel üslup, geleneksel İznik Çinileri’ne modern bir yorum kazandırıyor.
Defne Koz’un VitrA Karo için tasarladığı 5. koleksiyonu. Daha önce VitrA için banyo ve karo koleksiyonları tasarlayan Defne Koz imzalı İznik Koleksiyonu, 2006 yılında Red Dot ödülünü aldı.
VitrA Karo Pompei serisi 2009 yılında, Vegas serisi de 2010 yılında Red Dot ödülüne layık görülmüştü.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir