Voltimum projesi


Üreticilerin sektöre doğrudan ulaşmasını sağlayan voltimum.com.tr ücretsiz abonelikle elektrik ürünleri ve kurulumları hakkında detaylı bilgi, enerji verimli ürünler, doğru ve çevreye uyumlu aydınlatma gibi sektörel uzmanlık bilgilerini tek adresten sunan bir hizmet olacak. 13. Ülke olarak Türkiye’de yayın hayatına geçen Voltimum aydınlatma, otomasyon, tesisat kurulumu, kablolama ve enerji verimliliği hakkında spesifik çözüm ve eğitim imkanları da sunuyor. Projede yer alan şirketler: ABB, Legrand, Nexans, Osram, Philips, Prysmian ve Schneider Electric.

Elektrik tesisatları, aydınlatma, elektronik ve kablo sektörünün 7 dev kuruluşu, hayati önem taşıyan elektriğin yanlış kullanımını önlemek ve doğru kullanımıyla insanların yaşam kalitesini artırmak hedefiyle küresel ihtisas portalı Voltimum’un 12 ülkeden sonra Türkiye’ye gelmesine önayak oldu.

ABB, Legrand, Nexans, Osram, Philips, Prysmian ve Schneider Electric’in elektrik tesisatçıları, mühendisler, sektördeki üretici, distrübütör, toptancı ve uzmanları ilk elden bilgilendirmek ve özellikle elektriğin güvenli ve verimli kullanılmasını teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Yaşam için Bilgi – Bilgi için Güç Birliği” görüşünü benimseyerek sorumluluk üstlenen 7 küresel kuruluşun CEO ve üst düzey yöneticileri, Voltimum.com.tr’nin tanıtım toplantısında ortaklaşa düğmeye basarak, Voltimum portalına start verdiler. Toplantıda bir konuşma yapan Voltimum Tepe CEO’su Bruno Hamon dünya genelinde Voltimum bilgi portalının ayda 1,3 milyon ziyaretçiye, 7 dilde ve 12 ülkede uzmanlık bilgisi sunduğunu ve geçtiğimiz yıl portalın 43 milyon sayfasının tıklandığını söyledi.
Voltimum’un çıkış noktasının, elektrik sektöründe doğru bilgi yoluyla yaşam güvenliğinin ve enerji verimliliğinin sağlanması olduğunu belirten Hamon, “sektörde insan hayatı ve doğal çevrenin geleceğinin tesadüflere bırakılmaması için varız” dedi. Hamon ayrıca bu konuda sorumluluk üstlenerek destekleyen 7 kuruluşa teşekkür etti.

Voltimum Türkiye girişimine ön ayak olan Prysmian Türkiye’nin CEO’su ve Ülke Yöneticisi Francesco Fanciulli Türkiye’nin 13. Voltimum ülkesi olmasından büyük sevinç duyduğunu belirtti. Fanciulli özellikle elektrik sektöründe bir ürünün veya tesisatın doğru kurulumunun asla tesadüfe bırakılamayacağını ve can güvenliğinin ana şartlarından birinin mesleki yeterlilik, diğerinin ise standart ve normlara uygunluğu denetlenmiş ürünlerin kullanılması olduğunu vurguladı. Fanciulli ayrıca elektriğin doğru
kullanımının, yaşam kalitesini artırmak için de önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Tanıtım toplantısında ayrıca Almanya’da ünlenen, Barselona’da yaşayan ve yurtdışındaki gösterileriyle adını duyuran kabare ve karikatür sanatçısı Muhsin Omurca kendi çizdiği karikatürlerle Voltimum’a özel hazırladığı “Hüsnü’nün Elektrikli Hayatı” isimli bir standup gösterisi sundu.

1 Yorum : “Voltimum projesi”
  1. Volkan ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir