Yükseltilmiş döşeme sistemleri


Evlerde ve iş yerlerinde günümüzün en büyük yapı problemlerinden biri kablolar ve havalandırma kanalları. Kablolar, elektrik bağlantıları, hava kanalları, ısıtma sistemleri gibi yapı tesisatlarını sağlıklı bir şekilde döşeyebilmek ve bina içindeki kötü görüntüleri önleyebilmek için Yükseltilmiş döşeme sistemleri en iyi çözümü sunuyor.

Yükseltilmiş yer döşemeleri (Raised Floor) ile esnek tasarım, modüler yapı, estetik yüzey görünümü, tesisat için alan kazanımı, kablo ve yapısal sistemlere anında ulaşım imkanı, farklı yükseklikler, kolay montaj, yüksek yük dayanımı, statik elektrikten kaynaklanan sorunlardan kurtulma gibi avantajlar sağlanıyor.

Yükseltilmiş Döşeme sistemini Ofisler, Server Odası, datacenter, Sistem odaları, Kontrol odaları, Sinyalizasyon odaları, Bilgisayar odaları, fuar alanları, showroomlar, mağaza vitrini, eğitim kurumları, internet kafeler vb. gibi Sürekli değişiklik yapılması gerekli yerler etkin şekilde kullanıyor. Yeni konutlarda da artık yükseltilmiş döşeme uygulamaları kullanılmaya başlandı.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri

Yükseltilmiş döşeme sistemleri

Yüksek döşeme ile kablo tamiratları, soket takıp çıkarma işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor üstelik iş yerinizdeki kablo ve hava kanallarının yarattığı estetik olmayan görüntüler de kayboluyor. Sistem ile elektrik kaçaklarının önüne geçiliyor ve Kabloların açıkta olmaması elektrik çarpması gibi tehlikeli durumlardan çalışanları koruyor.

Yükseltilmiş Döşemelerde sistem yüksekliği ayarlanabiliyor. Paneller her an çıkarılıp takılabiliyor, ayaklar ile yükseklik artırılıp azaltılabiliyor. Yükseltilmiş döşeme sistemi ile tesisat ve mekan değişiklikleri süratli ve masrafsız bir şekilde yapılabiliyor. Bu yüksek döşemelerin en güzel yanlarından biri de evinizde ve işyerinizde fazla kullanmadığınız küçük eşyaları saklayabilmeniz için ekstra yer kazandırması.

Yükseltilmiş Döşemede kullanılan kaplama ve malzemeler:

Panel üst kaplaması: HPL, PVC, Linolium, Modüler halı, Granit, Seramik, Parke, Cotto vb. birçok farklı malzeme arasından isteğe ve ihtiyaca göre, farklı çeşit ve renk alternatifleri arasından seçilebilir.
Panel alt kaplaması: Astar HPL, aliminyum folye veya levha, galvanize çelik, vb. malzemeler arasından ihtiyaca en uygunu seçilir. Aliminyum folye elektronik iletkenliği geliştirir ve neme karşı bariyer oluşturur. Galvanize çelik kaplama ise taşıma kapasitesini arttırır.
Sunta Özlü Paneller, Kalsiyum Sülfat Özlü Paneller, Kompozit Özlü Paneller, Beton Özlü Paneller gibi çeşitli paneller ihtiyaca göre kullanılabilmektedir.

1 Yorum : “Yükseltilmiş döşeme sistemleri”
  1. yusuf çelikkol ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir