Zemin Uygulamaları


Evlerde ve yapılarda mekanın ihtiyaçlarına göre zemin seçimi çok önemli, sizler için çeşitli zemin uygulamalarını inceledik, binanız için en uygun zemin modelini seçebilirsiniz.

Yapıların ihtiyaçlarına, hijyenin önemine, yer döşemelerinin yıpranma payına göre uygun zemini seçmek çok önemli, örneğin kamuya açık alanlarda kir tutmayan ve hijyen sağlayan kaymaz zeminler tercih edilmeli, evlerimiz için de zemin çok önemli bir dekorasyon öğesi olduğu kadar konforlu bir yaşam için önem taşıyor. Sizler için epoksi zemin, Blok Zeminler, pvc zemin, Poliüretan, Akrilik Zemin Kaplaması, Parke Zeminler, Lamine parkeler gibi çeşitli zemin tiplerini inceledik.

Epoksi Zemin; Geniş renk yelpazesi olan epoksi, antibakteriyel özelliğe sahip, estetik, kimyasal ve mekanik mukavemeti yüksek, kaymazlik ve geçirimsizlik için; polyepoksit bir sertlestirici ya da katalizatör ajan ile kimyasal reaksiyona girdiğinde sertleşen sentetik bir reçinedir.
Endüstriyel üretim tesisleri, hastaneler, okullar, gıda üretim tesisleri, tekstil fabrikaları, ilaç fabrikaları, entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri, elektrik santralleri, depolar, yükleme boşaltma alanları, montaj alanları, oto galeri, gösteri alanları, boyahane ve bakım üniteleri, otoparklar, servis alanları ve benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak da kullanılmaktadır.
Coating Epoksi Kaplama, Multi Layer Kaplama, Self Leveling Kaplama, Mortar Kaplama, Terrazo Kaplama, Antistatik Kaplama, Laminasyonlu Kaplama, Poliüretan Kaplama gibi çeşitleri vardır.

Blok Zeminler, Anti statik ve hijyenik koşullar için birbirine geçmeli blok zemin uygulamaları kullanılabilir.

PVC Zeminler, Dayanıklılık, kolay temizleme, hijyeniklik ve renk çeşitleri bakımından tercih edilen zemin türüdür. Ayrıca Linoleum zeminler de bu konularda uygundur.

Poliüretan Zemin Kaplaması, Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olduğu alanlarda uygulanan bir zemin çeşitidir.
Açık ve kapalı spor sahaları için bu zemin türleri Akrilik Zemin Kaplaması ve kauçuk kaplamalar kullanılabilmektedir. Ayrıca kapalı spor sahaları için ahşap zemin uygulamaları da düşünülebilir.

Kauçuk Zemin Kauçuk zemin kaplama malzemelerinin birçok farklı renk seçeneği ve deseni mevcuttur. Ticari tesislerde kullanılan iç yüzey materyalleriyle uyum içinde kullanılabilir. Darbe emicidir, kaymaz, kolay temizlenir, su birikintisi oluşmaz. Çocuk oyun sahaları, çocuk parkı zeminleri ve spor sahalarında kullanılabilir.

Parke Zeminler;
Laminat parke odun talaşının basınç altında sıcak presle sıkıştırılmasıyla elde edilen bir (hdf) malzemedir..
Lamine parkeler, Masif ahşap tabakalardan oluşan %100 doğal bir üründür.
Masif ve sert parke kaplamalar kesintisiz tek parça ağaçtan elde edilir, dayanıklılık açısından meşe, gürgen, dişbudak, gül ağacı gibi sert ağaçlar kullanılır.
Parke Markaları
Egger Laminat Zemin, Berry floor, Emotion, TarketLegacy, Vario Zemin, Serfloor, serflex Laminat Zemin, Moonloc Laminat Zemin, Kronotex Laminat Zemin, Floorpan Laminat Zemin, Çamsan Laminat Zemin, Nevstar Laminat Zemin, Çamsan Laminat Zemin, Balterio Laminat, Moonloc, Çamsan, Kaindl, Meister, Classen, Balterio Laminat, Preludium Zemin, Trend Zemin, Nevstar Zemin, Berry Floor, Peli Zemin, Haro Zemin, Pamino Zemin, Egger Zemin, Swing Zemin

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir